Profesjonalne systemy wentylacji

wentylacja grawitacyjna częstochowa Obecnie dla większości rodzin istotnym kryterium zakupów remontowych jest przepuszczalność cieplna. Dążymy do tego, żeby straty cieplne były możlwie jak najniższe ocieplając ściany i kupując dobre okna. Niestety takie zamknięte pomieszczenia charakteryzują się niskim poziomem cyrkulacji powietrza czego efektem jest jego szybkie zużywanie. Powietrze to jest wypełnione zapachami, kurzem, bakteriami i dwutlenkiem węgla który wydychamy. Wraz ze spadkiem ilości tlenu spada również uczucie komfortu. Wzrasta również wilgotność tworząc idealne warunki do powstawania pleśni która przenikając w głąb ścian zmniejsza ich współczynnik przenikania ciepła.

Mając to na uwadze należy zadbać o poprawną wymianę powietrza w pomieszczeniu poprzez montaż sprawnego systemu wentylacji.

Nowoczesne systemy wentylacji, wyposażone w rekuperator nie tylko dbają o stały dopływ świeżego powietrza ale również odzyskują ciepło z powietrza wydmuchiwanego z pomieszczenia. Podstawowym i najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest wentylacja grawitacyjna wyciągająca zużyte powietrze dzięki różnicy temperatur wewnątrz i na zawnątrz budynku. W pomieszczeniach gdzie zastosowanie naturalnej wentylacji jest niemożliwe stosuje się tzw wentylacje mechaniczne.

Systemy wentylacji mechanicznej

wentylacja mechaniczna częstochowaJest to system cyrkulacji powietrza wymuszany przez działanie urządzenia wentylacyjnego. Zaletą takiego rozwiązania jest pełna kontrola nad czasem i stopniem wentylacji danego pomieszczenia i w przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej nie jest zależna od kapryśnych warunków pogodowych. Dodatkowo oszczędzamy sporo energii bo nie musimy wywoływać sztucznych przeciągów a przy zastosowaniu rekuperatora odzyskujemy ciepło przed wymianą powietrza na świeże. Tego typu rozwiązanie nadaje się idealnie do nowoczesnych mieszkań pasywnych, eko-domów nastawionych na jak najmniejsze straty energetyczne przy ogrzewaniu.

Wentylacja mechaniczna składa się z wentylatora lub rekuperatora oraz wymienniki ciepła. W przypadku dużych pomieszczeń, biur są to tzw centrale wentylacyjne. Oczywiście do poprawnego działania wentylacji podobnie jak w przypadku wentylacji grawitacyjnej niezbędny jest system kanałów, przewodów wentylacyjnych oraz kominy. Mimo, że urządzenia napędzające wentylacje mechaniczną pobierają prąd to bilans energetyczny jest dodatni ze względu na znaczny odzysk ciepła i taka inwestycja zwraca się bardzo szybko.
montaż wentylacji częstochowa

Systemy Wentylacji

Oferujemy systemy wentylacji z rekuperacją. Zmniejsz koszty ogrzewania pomieszczeń dzięki odzyskowi ciepła!
Tomar Klimatyzacje 2013, Wszelkie Prawa Zastrzeżone Strony internetowe Arte Studio
klimatyzacje sinclairklimatyzacje fujitsu